فارسی

اگر که دوست دارین به فرزند خودتون زبان فارسی رو به خوبی یاد بگیره بهترین زمان برای تحقق این هدفتون دوران کودکی هست. توی این دوران ذهن کودک آماده جذب همه آوا ها و قواعد زبانی هست و اگر شما محیط مناسب رو برای کودکتون فراهم کنین اونها میتونن به راحتی زبان فارسی رو یاد بگیرن.

اگر شما در زمان مناسب نسبت به آموزش مفاهیم پایه کودک خودتون اقدام کنین و از راه های درستی استفاده کنین سرعت یادگیری اون بالا میره. آموزش الفبا در سن پیش دبستانی به کودکان اهمیت خاصی داره چون این سن مهم ترین مرحله زندگی اجتماعی یه کودکه.

البته که در راه این یادگیری باچالش های مختلفی روبرو میشن، چون سرعت یادگیری کودکان باهم متفاوته و این که توی این سن تمرکز وتوجه کمتره ولی به طور کلی آموزش فارسی و الفبا در سن پایین مهمه چون:

  • بچه هایی که به راحتی الفبا رو بیان میکنن ،سریع تر میتونن مهارت های خواندن و نوشتن خودشونن رو پرورش بدن.
  • مهارت های گفتاری اونها تقویت میشه .
  • مهارت های فکری اونها پرورش پیدا میکنه.
  • ذهنشون برای مفاهیمی مثل ریاضی و تجسم فضایی آماده میشه.

برای یاد دادن مفاهیمی مثل الفبا، کلمات، عبارات و نام ماه ها و روز های هفته از روش های مختلفی میتونین استفاده کنین:

  • کتاب های آموزشی زیادی در همین راستا تالیف شدن ،کتاب های اموزشی به بچه ها این امکان رو میده که در حالی که رنگ آمیزی میکنن، حروف رو هم یاد بگیرن و ناخودآگاه با کلمات، حروف و… آشنا میشن.
  • از موسیقی استفاده کنین. بچه ها عاشق موسیقی و رقص و آواز هستن اونا ریتم آهنگ رو به خوبی آنالیز میکنن، شما میتونین با استفاده از موسیقی و فراهم کردن بستر مناسبی از موسیقی استفاده کنین تا کودک حروف الفبا رو تکرار و تمرین کنه و کلمات و اعداد جدید بسازه و به راحتی سرگرم بشه.
  • از اپلیکیشن ها و بازی هایی استفاده کنین که در همین راستا طراحی و ساخته شدن.

ما توی بازی هانا این بستر رو برای کودک شما فراهم کردیم که الفبا و کلمات و عبارات جدید یاد بگیرن و اوقات فراغتشون رو با یادگیری شیرین الفبا پر کنن.