جشنواره بازی های جدی سال 1398


آخرین عنوان کسب شده بازی هانا:

فینالیست‌ های بخش جشنواره بازی های جدی سال 1398

انتخاب شده در جمع 9 بازی برتر راه یافته به دوره پایانی مسابقه از مجموع 72 بازی شرکت کننده در این دوره از مسابقات: به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، از مجموع ۷۲ بازی ارسال شده به این جشنواره ۹ بازی جدی شامل «توان‌ دست»، «تیزران»، «دستکش توان‌ افزا»، «ریشتر»، «سارای»، «شاه گیگیلی»، «هانا»، «FirstAID» و «KeepStep» به مرحله نهایی راه یافتند که بازی «تیزران» به عنوان برتر دست یافت.
بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای با برگزاری جایزه بازی‌ های جدی تلاش کرده است تا از تحقیق، تولید و ترویج بازی‌ های هدفمند برای آموزش، درمان، تبلیغات و … حمایت کند.

بررسی رقبای هانا در این دوره:

بازی توان‌ دست: این بازی با هدف توان‌ بخشی به بیماران و سالمندان، تمرینات دست را به کمک فناوری لیپ موشن شناسایی کرده و به کمک بازی، فرآیند تمرینات را جذاب می‌ کند.

بازی تیزران: این بازی به عنوان یک بازی-ورزش (Exergame)، تلاش می‌ کند تا با تلفیق ورزش دوچرخه‌ سواری با عناصر بازی، در راستای تندرسی و توان‌ بخشی، جذابیت این ورزش را افزایش دهد. از ویژگی‌ های بازی تیزران می‌ توان به امکان بازی آنلاین چند نفره آن اشاره نمود.

بازی دستکش توان‌ افزا: داستان بازی درباره دونده‌ ای است که باید برای عبور از موانع، از روی آن­ ها بپرد و امتیاز کسب کند. با هدف توان‌ بخشی به بیماران دچار عارضه سکته یا آسیب نخاعی، این بازی به کمک یک دستکش دارای سنسور، با حرکات دست فرد، عمل پرش را انجام می‌ دهد.

بازی ریشتر: بازی ریشتر، یک بازی ساده موبایلی است که با استفاده از تکنیک ایزومتریک، تلاش می‌ کند مدیریت بحران و قرار گرفتن در مکان‌ های مناسب را هنگام زلزله، آموزش دهد.

بازی سارای: یک بازی هدفمند در حوزه آموزش سلفژ (مهارت نت‌ خوانی و وزن‌ خوانی) است. آموزش سلفژ در این بازی در بستر روایی بازی اتفاق می‌ افتد. برای عبور دادن سارای، قهرمان بازی، از مراحل مختلف، بازیکن باید تقلید درستی از آواهایی که به گوشش می‌ رسد انجام دهد و با این کار، عملا در مسیر بازی، تمرین سلفژ کند.

بازی شاه گیگیلی: یک بازی با هدف آموزش نظری برای کودکان که در محیط بازی، مفاهیم مختلف آموزشی را منتقل می‌ کند.

بازی FirstAID: یک بازی با هدف آموزش مهارتی که در آن بازیکن می‌ آموزد در شرایط مواجهه با بروز سانحه (مثلا در شرایط تصادف جاده‌ ای) برای دیگران، کمک‌ های اولیه را به مصدومین برساند.

بازی KeepStep: این بازی شامل مجموعه‌ ای بازی دو بعدی است که برای توان‌ بخشی حرکت پا و تعادل در بیماران اِم‌ اِس طراحی شده است. پلتفرم بازی واقعیت افزوده بوده و با استفاده از روش پروجکشن مپینگ، بازی روی زمین نشان داده می‌ شود. از یک دستگاه مایکروسافت ایکس‌ باکس کینکت نیز به عنوان سنسور برای تشخیص حرکات پا استفاده شده است.

جشنواره بازی های جدی

فینالیست‌های SGF2019، در ششم دی‌ ماه برای داوری نهایی به ارائه دستاورد‌های خود و دفاع از بازی تولید شده پرداختند که در نهایت، بازی “تیزران“با بیشترین امتیاز برنده عنوان «بازی جدی سال ۱۳۹۸» و جایزه ۲۰ میلیون تومانی بنیاد ملی بازی‌ های رایانه‌ ای شد.

جشنواره بازی های جدی

لینک خبرها :

https://www.iribnews.ir/​

https://www.yjc.ir/

https://www.ircg.ir/

111 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید